Цей пігмент берлінської блакиті є важливим, оскільки він був першим стабільним і відносно світлостійким синім пігментом, який широко використовувався після втрати знань про синтез єгипетської блакиті.
Залишаючи в стороні його досить інтригуючу історію походження, берлинська блакить була надзвичайно важливою розробкою пігменту. Це був перший синтетичний синій пігмент, винайдений з тих пір, як стародавні єгиптяни винайшли Єгипетський синій.
Пігмент берлінська лазурь складається з катіонів заліза, ціанід-аніонів, і вода.
Берлінська блакитна була миттєвою сенсацією. Його виробництво не регулювалося гільдіями художників, оскільки воно вважалося хімікатом, а не фарбою, і його використання швидко поширилося. Вуса Сезанна були заплямовані ним, Раскін накопичував його, це був улюблений колір Вордсворта, Е. Е. Каммінгс і Бодлер писав про це.
Берлінська лазурь — це таблетки, які можна використовувати в екстрених ситуаціях радіації, щоб допомогти видалити радіоактивний цезій (Cs) і талій (Tl) з організму людини. Берлінська блакитна затримує радіоактивний цезій і талій у кишечнику та запобігає їх повторному поглинанню організмом.
Сполуки берлінської блакиті мають потенційні переваги високих робочих потенціалів і багатоелектронної окисно-відновної ємності як катоди Na-іонних батарей; однак вони страждають від своїх погане використання ємності у водних електролітах внаслідок блокування активних вузлів решітки координаційною та цеолітною водою для Na …