Через малу площу контакту між наконечником і підлеглою поверхнею та велику обертальну інерцію його тіла, топ, який запускається на твердій поверхні, зазвичай продовжує обертатися протягом десятків секунд або більше, навіть без додаткового введення енергії.
Дзиги – ознака нерішучість в активі; довгі верхні та нижні тіні вказують на відсутність суттєвої зміни ціни між відкриттям і закриттям. Бики різко підвищили ціну, а ведмеді різко знизили ціну, але врешті-решт ціна закрилася біля того місця, де відкрилася.
Є три компоненти для досягнення найдовшого обертання, і перші два стосуються техніки:
- Додайте якомога більше енергії обертанню верхівки. …
- Оберніть верхню частину так, щоб вона почала обертатися якомога пряміше вгору та вниз. …
- Наскільки можливо, зменшіть тертя між верхом і поверхнею.
1. Дзига управляється гіроскопічним ефектом. 2. Гіроскоп обертатиметься навколо постійної осі, якщо на нього не впливатиме пара* – наприклад, вісь Землі знаходиться під постійним кутом 23,5 градусів, стабільним завдяки обертанню Землі.
Гравітаційний момент — це сила, яка діє на вершину, коли вона трохи нахилена. У цей момент він починає обертатися навколо іншої осі. У фізиці це називається прецесією. Верхня частина продовжує сповільнюватися, хитатися, а потім падає й зупиняється.
Чому вершина продовжує обертатися. Як вже було сказано вище, дзига забезпечує йому кутову швидкість навколо своєї осі. Він також має кутовий момент. У той час як лінійний момент змушує щось рухатися по лінії, кутовий момент змушує щось обертатися.