Особливо прославився Альберт Швейцер завдяки своїй роботі в лікарні Ламбарене в Габоні, Центральна Африка.
Музикант, теолог і лікар Альберт Швейцер був, перш за все, справжнім гуманістом. Основним принципом, яким він керував, було «шанування життя», філософія, яка привела його в джунглі Африки, де він зцілив багатьох і торкнувся життя мільйонів людей у всьому світі.
У 1952 році Альберт Швейцер отримав премію Нобелівська премія миру за заснування лікарні Ламбарене в Габоні, Африка.
Африканські роки Велика частина його життя Альберт Швейцер провів в Африці з 1913 року, якщо бути точним, поблизу Ламбарене на річці Огуе в Габоні, щоб побудувати там лікарню, поблизу місіонерського пункту Американського пресвітеріанського місіонерського товариства, яке існувало з 1872 року.
він хотів полегшити страждання і тому вивчав медицину. Разом зі своєю дружиною, яка була медсестрою, він побудував і керував лікарнею на станції місії Ламбарене в Габоні, тодішній французькій колонії. Ця спроба стала прикладом для інших. У 1957 році Швейцер виступав по радіо перед людьми в усьому світі.
52-річна кар'єра Швейцера в Габоні [4]. Хоча він пережив тяжкі випробування, такі як примусова депортація французами та ув'язнення Під час Першої світової війни Швейцер проводив дедалі довші періоди часу у своєму госпіталі в джунглях, розвиваючи свою академічну кар’єру в теології, філософії та музиці.