Спочатку закінчення в таблиці: У називному відмінку однини маємо закінчення -um, у родовому відмінку однини маємо закінчення -i і в давальному відмінку однини маємо закінчення -o, у знахідному відмінку однини маємо закінчення -um, в аблативі однини мається закінчення -o, а в кличному відмінку однини -um.
Як розпізнати кличний відмінок у латинській мові? Знахідний відмінок в однині можна розпізнати за характерною закінченою буквою «м». У множині знахідний відмінок завжди закінчується на «s».
називний: Підмет завжди стоїть у називному відмінку. Артиклі мають форми: the/a, the/an, the/an, the/-. акузатив: більшість об’єктів є в знахідному відмінку. Артиклі мають форми: the/an, the/an, the/an, the/-.
Називний — перший відмінок відмінювання. Він відповідає на запитання «Хто або що?». У реченні номінатив виконує функцію утворення підмета. Що стосується лексики, то іменники, прикметники, займенники та числівники завжди пишуться в називному відмінку.
Відмінюватися можна після закінчень називного відмінка однини поділяються на три групи: односкладні: усі три роди мають однакові закінчення в nom.sg. Приклад: felix, ingens та інші прикметники із закінченням -ns. двосторонні: чоловічий і жіночий рід закінчуються на -is, середній на -e.