Різниця в тому, що прийом – це короткочасний спосіб, який передбачає роботу з одним, конкретним ЗУН. А метод – Процес тривалий, що складається з декількох етапів і включає в себе безліч прийомів. Таким чином, прийом навчання – лише складова частина того чи іншого методу.
У сучасній дидактиці виділяють: словесні методи (джерелом є усне чи друковане слово); наочні методи (джерелом знань є предмети, що спостерігаються, явища; наочні посібники); практичні методи (студенти отримують знання та виробляють вміння та навички, виконуючи практичні дії);
«Методичні прийоми – Елементи того чи іншого методу, що виражають окремі дії вчителя та учнів у процесі навчання». А у підручнику «Сучасна дидактика» Андрія Хуторського зазначається, що прийоми навчання — це «елементи, які дозволяють складеному з них методу навчання відбуватися унікально».
Відповідно до такого підходу виділяють: а) словесні методи (джерелом знання є усне чи друковане слово); б) наочні методи (джерелом знань є предмети, що спостерігаються, явища, наочні посібники); в) практичні методи (Діти отримують знання та виробляють вміння, виконуючи практичні дії).