Якщо в останнього висота гофри становить від 2,5 до 5 мм, то у мікро – від 1,1 до 1,6 мм. А загальна товщина такого листа не перевищує 1,8 мм.. Така різниця обумовлює різні сфери застосування цієї упаковки. Гофрокартон використовується для пакування продукції вагою понад 3 кг, мікрогофрокартон – для більш легкої продукції.
Мікрогофрокартон – це вид гофрованого картону, який зазвичай призначений для споживчої упаковки. Товщина мікрогофрокартону зазвичай, у межах від 1.2 до 1.8 міліметрів. Зазвичай мікрогофрокартон використовується виготовлення самозбірних коробок невеликих розмірів.
Умовне позначення кількості шарів, лайнерів та жорсткості називають маркою гофрокартону. Гофрокартон складається з плоских шарів лайнерів та гофрованих – флютингу.
Гофрокартон з'явився набагато пізніше звичайного картону і відрізняється від нього структурно. Це багатошаровий матеріал, що складається з гладких лайнерів та ребристих флютингів. Найчастіше цих шарів щонайменше три: флютинг проклеєний між двома лайнерами. Їх може бути більше.