«Лепрекон» — найпоширеніший загальний термін для цього типу фентезійних персонажів. «Фарфаде» позначає лепрекона в певному регіональному фольклорі Франції. Між лепреконом і ельфом немає справжньої різниці..8 грудня 2020 р
Кротова купа лісу Якщо в дикій природі, лепрекон оселяється в якійсь кротовій горі в лісі, іноді він виконує роль духа-слуги, коли прив’язується до будинку чи ферми.');})();(function(){window.jsl.dh('LqDsZuSbL_uXwbkP5o-b6Ak__33', '
лепрекон «lutin» (Лангедок і Quercy після Mistral), отримане в результаті схрещування fadet (див. це слово) з іншим словом, яке може бути: − або італ. farfarello «ідент. », перше ім'я демона в «Пеклі» Данте (XXI-123 ds Batt.), це слово, можливо, пов'язане з ар.
Лепрекон, якого можна порівняти з лепреконом або гномом, — ірландська міфологічна істота. Це маленький гуманоїд (приблизно 75 см) одягнений у зелений або червоний піджак із сімома рядами по сім ґудзиків.
Етимологія. Вперше засвідчено у давньофранцузській мові у формі netun, зміненій на nuiton (під впливом ночі), потім luiton після luitier («боротися») і, нарешті, lutin шляхом зміни суфікса. Здається, це слово сходить до латинського Neptunus («Нептун, бог моря»), класифікованого як демон у ранньому середньовіччі..
А. − Маленький уявний персонаж із популярних казок, наділений фантастичними здібностями, з легкою та жвавою грацією, радше дражливий і пустотливий, ніж пустотливий. (Квазі-) синон. джин, ельф, гном.