У ролі натуральних добрив використовують пташиний послід чи гній, деревну золу, кропив'яний настій. З коров'яку роблять компост для підживлення кущів. Викопують яму, куди поміщають рослини, гній, ґрунт, харчові відходи. Компост потрібно близько 9 місяців, щоб перепріти.3 Dec 2019
Найчастіше калій вносять у вигляді хлориду калію, але хлор, присутній у складі такого підживлення, небажаний для огірків. Тому таке добриво краще вносити під осіннє перекопування і лише в тому випадку, якщо взимку теплиця відкрита. Тоді хлор до весни вимиється дощами та снігом, а калій при цьому збережеться.
Рецепт дуже простий на 19 л – 20 л води внести 2 літри золи у сухому вигляді. Змішуємо воду із золою і даємо розчину настоятися кілька годин. Через 3 години можна розмішати розчин і почати підгодовування.
Найпопулярнішими природними калійними добривами є: хлористий калій містить приблизно однакову кількість калію та хлору. Останній згубно позначається на стані рослин, тому підживлення використовується для добрива калієм восени; інше калійне добриво – сульфат калію.