Внутрішня поверхня рубця покрита ворсинками, які виділяють речовини, необхідні перетравлення їжі. Саме цей внутрішній шар містить у собі максимальну кількість вітамінів, травних ферментів та симбіотичних мікроорганізмів, які оздоровлюють мікрофлору кишечника собаки..
давати вихованцю рубець не частіше 2-3 разів на тиждень; стежити за кількістю ласощів у добовому меню – не більше 10-15% від усього раціону; нарізати продукт невеликими шматочками, але не перемелювати фарш.
Віддають перевагу саме неочищеному рубець для собак. Незважаючи на всі його мінуси, неочищений продукт найкорисніший. Він містить максимальну кількість травних ферментів, вітамінів та мікроорганізмів.
Спочатку рубець для щенят або дрібно нарізають, або пропускають через м'ясорубку. Дають його кілька разів на тиждень у кількості, що не перевищує 10% денної норми харчування. У міру зростання щеняти порцію коров'ячого шлунка для нього збільшують і дають частіше – 4-5 разів на тиждень. Продукт дають як у сирому, так і у вареному вигляді.