Якщо ваша головна мета в силових тренуваннях – додати форму та чіткість нижній частині грудей, вам слід зосередитися на тренуваннях для нижнього м’яза грудей, спрямованих на великий грудний м’яз.. Зокрема, найкращим вибором стануть вправи, які підкреслюють натискання вниз або розтягують нижні волокна цього грудного м’яза.21 червня 2024 р.
однак, щоб побудувати сильну та окреслену грудну клітку, вам потрібно більше задіяти нижні грудні м’язи, чим багато людей, здається, нехтують. Хоча для досягнення результатів може знадобитися деякий час, найголовніше – знайти правильну програму вправ для себе.
Маса голівки груднини становить приблизно 70-80 відсотків грудного м’яза, тоді як інші 20-30 % складають верхню або ключичну головку (Barberini, 2014). Тому розвиток величезних грудей, ймовірно, буде залежати від нижньої частини голови, але для повноцінного збалансованого вигляду слід зосередитися на обох!
Діапазон 10-20 продуктивний для грудей, але багато людей повідомляють, що вони отримують найкращі результати в діапазоні від 5-10 до 10-20, можливо, набори з 8-12 повторень і навіть трохи нижче. Це особливо вірно для складних жимов, таких як штанга на плоскій лаві та нахилі.
У гонитві за рельєфними та збалансованими грудьми головним аспектом, який часто забувають у багатьох фітнес-програмах, є робота нижніх грудних м’язів. Нижня частина грудної клітки, якщо її правильно розвинути, сприяє більш повній і естетично привабливій грудній клітці, що демонструє виточену та симетричну статуру.
Після преса нижня частина грудей – це область, яку багато хлопців намагаються розвинути. Є кілька чудових вправ для тренування нижньої частини грудей, але якщо у вас надлишок жиру, можливо, вам доведеться спочатку попрацювати над цим, перш ніж ви зможете побачити розвиток грудей.