Виконуючи вправи, коли ви виснажені, ви ризикуєте отримати травму, оскільки у вас немає сил тренуватися в належній формі. У таких випадках для загального здоров’я важливо пропустити тренування та отримати якісний відновний сон. 2 лютого 2024 р.
Використовуйте здоровий глузд. Отже не дуже гарна ідея займатися, будучи дуже втомленим, але ви також краще спатимете та отримуватимете більше від фізичних вправ, якщо ви це зробите.
Коли ви втомилися, швидкість реакції буде нижчою, частота серцевих скорочень вищою, баланс не налаштований і багато іншого. Це може призвести до травм і тривалого періоду відновлення. Якщо ви можете взяти день відпочинку, то зробіть це. Ваша продуктивність буде кращою завтра.
Ви не досягнете багато чого через тренування без сну, окрім додаткового виснаження та, можливо, деякої образи на вправи. Між сном і фізичною формою існує чіткий зв’язок: дослідження показують, що недостатній сон негативно впливає на спортивні результати, тоді як достатній сон покращує продуктивність.
Сон дозволяє м'язової тканини відновлюватися між тренуваннями. Достатній сон також важливий для отримання енергії для фізичних вправ. Нестача сну може призвести до зниження фізичної активності протягом дня та зниження м’язової сили під час тренувань.
Одне дослідження показало, що одна ніч без сну зменшує ріст м’язів на 18%. Якщо спати менше 8 годин перед тренуванням, у вас також буде в 1,7 разів більше шансів потягнути м’яз. З іншого боку, Якщо спати лише на годину більше, шанси отримати травму зменшаться на 70%.