Запор симптоми
- твердий стілець.
- здається, що кишечник не спорожняється належним чином.
- незважаючи на натиски, стілець не виходить.
- болі в животі.
- метеоризм.
- відчуття роздутості.
- відчуття тяжкості в животі.
Що таке запор? Якщо дефекація неможлива так часто, як це необхідно, кишечник не спорожняється належним чином або стілець неприємно твердий, це запор. Скупчення фекалій викликає метеоризм, набряк і навіть біль.
Основним лікуванням запору є постійна зміна способу життя: дієта, багата клітковиною, достатнє споживання рідини, регулярне випорожнення та фізичні вправи. Якщо безмедикаментозного лікування недостатньо, в першу чергу рекомендується макрогол як безрецептурний препарат. В якості альтернативи можна використовувати препарати клітковини або лактулозу.
Раптова поява «нового» сильного болю в животі, що триває кілька годин, завжди є приводом для обстеження та лікування, незалежно від часу доби.. Якщо сильні болі в області живота починаються дуже раптово і є сильними, слід негайно йти до лікування.
Овес, горіхи, насіння, бобові та цільні зерна це так звана розчинна клітковина, яка очищає бруд, як зубна щітка. Пребіотики у фруктах і овочах також заспокоюють шлунок і зменшують проблеми зі шлунком.