Після смерті короля Уегбаджа, який правив
приблизно між 1645 і 1685 роками на троні його змінив його син Акаба. Після смерті Акаби (імовірно в 1716 р.) Тассі Хангбе, сестра-близнюк Акаби, займала трон кілька років, поки її молодший брат, Агаджа, не був зведений на престол як король Дагомеї в 1718 році. 20 вересня 2022 р.
«Жінка-король» заснована на реальній історії? Коротше кажучи, так, але з широкою драматичною ліцензією. Хоча широкі штрихи фільму історично точні, більшість його персонажів є вигаданими, включаючи Наніску Девіса та Наві Тусо Мбеду, молодого воїна-навчальника.
Сюжет. У західноафриканському королівстві Дагомея в 1823 році генерал Наніска, лідер повного жіночого полку воїнів Агоджі, звільняє дагомейських жінок, викрадених работорговцями з імперії Ойо. Це провокує Король Гезо Дагомеї, щоб підготуватися до повної війни з Ойо.
Персонаж, якого грає Девіс, генерал Наніска, є таким багато в чому вигадані, але можуть мати коріння в дійсності. Згідно з журналом Smithsonian Magazine, французький військово-морський офіцер справді написав розповідь про підлітка-рекрута жіночої армії на ім’я Наніска.
Ахебі Угбабе стала королем Енугу-Езіке за допомогою Аттаха (правителя) Ігали, влада якого поширилася на територію Північного Ігбо, порушивши гендерну політику в її культурі. Вона виконувала жіночі маскулінності як правителька, і вона перевершила всю чоловічу політичну ієрархію та авторитет.
«Жінка-король», фільм афроамериканської режисерки Джини Прінс-Байтвуд, віддає належне знаменитим «амазонкам Беніну». Але це було неоднозначно сприйнято в Котону через вольність щодо деяких історичних фактів.