Гніздо зяблика – це щільна глибока філіжанка, сплетена в основному з сухих травинок, тонких прутиків і моху. Діаметр гнізда 90-105 мм, висота гнізда 50-80 мм, діаметр лотка 50-70 мм, глибина лотка 30-50 мм.
Зябликами харчуються великі пернаті – сороки, ворони, дятли, сойки. Вночі на сімейство зябликів накидаються сови. Часто вони нападають на гнізда, поїдаючи як самочку, а й її виводок.
У середині березня самка зяблика починає, будує своє гніздо на деревах середньою висотою 8 метрів. При цьому самець зяблика постійно знаходиться поряд із самкою. Після побудови гнізда самка кладе від чотирьох до шести яєць від світло-блакитних до світло-рожевих яєць. Насиджування триває приблизно 2 тижні.
Зяблика знають не лише у нас, а й у багатьох інших європейських, азіатських та американських країнах. Цей перелітний (у середній смузі) птах водиться у лісах, лісостепах, у міських скверах, парках та дворах, засаджених деревами. Співає вона й у московських парках та лісопарках, наприклад, у Тимірязівському парку.