У міру наростання боротьби гуситський рух розколовся на два крила: помірне (чашники) та радикальне (таборити – від міста Табор, центру їх руху). Один із найвпливовіших військових діячів гуситського руху, герой Грюнвальдської битви Ян Жижка став на бік таборитів.
Термін «гусити» Спочатку був принизливим, і, в основному, його використовували їх противники, які вважали їхнє вчення єретичним, пізніше, воно набуло нейтрального значення. На формування ідеології гуситів вплинули погляди Джона Вікліфа, вальденсів і чеського реформатора Матвія з Янова.
Релігійний рух таборитів – Радикальне крило гуситів. Гора Табор (за аналогією з горою Фавор у Галілеї) – місце, де було засновано початковий табір прихильників руху. Родоначальник – Ян Гус. Ватажки – Ян Гвезда, Богуслав, Ян Рогач, Прокоп Голий та ін.
Відповідь чи рішення1. Таборитами називали радикальне крило реформаторського релігійного руху у Чехії (гуситів). Назва походить від гори Табор, що знаходиться в південній Чехії, де був створений початковий табір гуситів. Таборитами були бідні лицарі, більшість городян та селяни.