Середня тривалість життя пацієнтів з поширеним пухлинним процесом та тяжкою дисфагією становить 90 днів [3]. Для надання допомоги таким хворим можна застосовувати лише паліативне лікування, спрямоване на відновлення харчування та підвищення якості життя.
Слід зазначити, що переважна більшість людей, які перенесли цю процедуру, не мають жодних ускладнень і живуть з вживленим стентом все життя, тому що виготовляють їх із матеріалів, здатних виконувати призначену їм функцію постійно, тобто протягом десятиліть.
При виконанні балонної ангіопластики та стентування можуть виникати найрізноманітніші ускладнення, найбільш поширеними з яких є: закупорка прооперованої артерії, пошкодження стінки судини, розвиток кровотечі або формування гематоми в місці проколу, алергічні реакції на контрастне…
Специфічних ускладнень немає. Ефективність методу оцінювалася за середньою післяопераційною тривалістю життя. У пацієнтів з гастростомою вона становила 7,8 місяця, а з реканалізацією стравоходу – 15 місяців. Остання група пацієнтів була соціально адаптована, і їм вдалося виконати променеву терапію.