Поради на всі випадки Українцям Що заважає засвоєнню міді?

Що заважає засвоєнню міді?

Рясне споживання цинку (>50 мг/добу) перешкоджає всмоктуванню міді. У дітей недолік міді може викликати зниження концентрації білих кров'яних тілець, анемію, депігментацію волосся та шкіри, а також відхилення у розвитку серця та скелета.

Так, зайвий вміст марганцю знижує засвоєння заліза, а надлишок міді погіршує поглинання марганцю та заліза. Підвищена концентрація цинку перешкоджає всмоктування міді, марганцю, заліза та молібдену.

Краще всього організмом засвоюється двовалентна мідь. У крові мідь зв'язується із сироватковим альбуміном (12–17%), амінокислотами – гістидином, треоніном, глутаміном (10–15%), транспортним білком транскуприном (12–14%) та церулоплазміном (до 60–65%).

Провідну роль метаболізмі міді грає печінку, оскільки тут синтезується білок церулоплазмін, що володіє ферментативною активністю та бере участь у регуляції гомеостазу міді.

Related Post

Що таке комплексний обід?Що таке комплексний обід?

Зазвичай комплексний обід складається із чотирьох страв: салат, суп, друга страва з гарніром, напій. Трапляються також скорочені комплекси, наприклад, без салату, без першої страви або без напою, що здешевлює вартість

Що робити з виноградом у перший рік посадки?Що робити з виноградом у перший рік посадки?

У перший рік після висаджування догляд за молодим виноградом зводиться до поливу, розпушування ґрунту, формування куща, обприскування хімікатами. Завдяки цим простим діям саджанці приживуться значно швидше і незабаром почнуть давати