З чого складається світлодіод? З напівпровідникового кристала на підкладці, корпуси з контактними висновками та оптичної системи. Сучасні світлодіоди мало схожі перші корпусні світлодіоди, застосовувалися для індикації.
Світлодіод або світловипромінюючий діод (СД, СІД; англ. light-emitting diode, LED) – напівпровідниковий прилад з електронно-дірковим переходом, що створює оптичне випромінювання при пропусканні через нього електричного струму в прямому напрямку.
Світлодіод – це різновид звичайного діода, але цей діод має важливу властивість: він випромінює світло при пропусканні через нього струму в прямому напрямку. Залежно від типу, світлодіоди можуть мати різну яскравість та колір свічення: червоний, зелений, синій, жовтий.
Принцип роботи світлодіода заснований на p-n переході. Це явище у фізиці сприймається як «область зіткнення двох напівпровідникових матеріалів із провідністю різного типу»: n-тип (негативний, електронний) і p-тип (позитивний, дірочний). Для процесу необхідний постійний струм, що тече в одному напрямку.