У плода вдосконалюється м’язова система, малюк дедалі більше і частіше рухає ручками і ніжками. На руках продовжують рости нігтики. Зростають кістки кінцівок, тіло більше витягується в довжину. Розвиваються м’язи обличчя.
Плід інтенсивно росте, у нього подовжуються ноги та руки. Також відбувається зміна пропорцій тіла, голова вже не виглядає настільки великою, як це було раніше. Майбутній малюк уже вміє дотягнутися до рота пальчиком і смокче його, що часто під час діагностики ультразвуком бачать фахівці.
На 16 тижні жінка зазвичай почувається дуже добре: настрій покращується, апетит підвищується, сон нормалізується. Живіт помітно округляється, і від оточуючих уже не приховати свого становища. Деякі можуть відчути перші ворушіння малюка, особливо якщо вагітність не перша.
На 16 тижні вагітності у жінки триває збільшення матки, що потрібно для розміщення зростаючого плода. У деяких жінок (частіше за повторної вагітності) на цьому терміні починають працювати молочні залози й утворюватися молозиво. Вага майбутньої мами порівняно з допологовою збільшилася на 2,5-3 кілограми.