Дюбель фіксується на основі матеріалу, потім у нього вкручується саморіз. Дюбелі бувають пластмасові та металеві. Вони завжди мають у своїй конструкції розпірку – елемент, який збільшує зчеплення кріплення з матеріалом.
При монтажі дюбель забивають або закручують. Виготовляють кріплення з пластмаси та металу. Дюбель використовують для листових та пористих, повнотілих та порожнистих матеріалів, серед яких цегла та бетон, газо- та пінобетон, природний камінь, гіпсокартон та ДСП.
При забиванні дюбеля важливо, щоб він входив до отвір до упору. Намагайтеся виконувати все акуратно і без зайвих зусиль, щоб при ударах не пошкодити кріплення. Після того, як ви забили дюбель, можна встановлювати в нього кріплення. Якщо він вивалюється, це означає, що діаметр отвори занадто великий.
Глибина отвору має бути трохи більшою, ніж довжина дюбеля. Зазвичай діаметр саморіза або шурупа в середньому підбирається на 4 мм менше, ніж діаметр дюбеляале все індивідуально, краще орієнтуватися за спеціальною таблицею нижче. Чим менший діаметр дюбелятим менше від умовних 4 мм буде різниця в діаметрі саморіза.