Занкова: навчання на рівні труднощі, провідна роль теоретичних знань у початковому навчанні, швидкий темп у вивченні програмного матеріалу, усвідомлення школярами процесу вчення, розвиток усіх учнів, у тому числі і найслабших.Sep 9, 2016
Теорія розвиваючого навчання – Це напрям у теорії навчання та практиці освіти, змістом, методами та формами організації, що орієнтується на розвиток фізичних, пізнавальних та моральних здібностей учнів шляхом використання їх потенційних можливостей та закономірностей цього розвитку.
Мета традиційної системи навчання – транслювати встановлений обсяг знань, навичок та умінь у відмінюванні з процесом розвитку особистості, що передбачається як наслідок навчання. Перед розвиваючою системою ставиться за мету забезпечити формування у першокласників навичок саморозвитку, що мотивують до самозміни [5].
Основний метою початкового етапу розвиваючого освіти є формування психологічних механізмів навчальної діяльності, тобто механізмів, що дозволяють учням ставити перед собою чергове навчальне завдання та знаходити засоби та способи її вирішення.