Деякі відвідувачі кальянів розповідають про виникнення неприємних наслідків після куріння. Причому трапляється це і з новачками, і зі "старожилами". Серед проблем – біль у горлі та легенях, закладання вух, нудота, пригнічений настрій, чутливість до звуку та світла, загальна слабкість, відчуття “ватних” ніг.
Зокрема, у димі з кальяну концентрація окису вуглецю більше вдвічі-втричі, ніж у димі з сигарет. Кальянний дим нарівні з димом звичайних сигарет провокує рак гортані, легенів та інші онкологічні захворювання, різні захворювання легень та серцево-судинні захворювання.
Крім того, кальянне куріння триває близько години, за цей час легені поглинають набагато більше диму, ніж при викурюванні сигарети. Експерти підрахували, що під час куріння тютюну з використанням кальяну за один сеанс курець затягується приблизно 200 разів, а при курінні однієї сигарети – 20.
Звуження кровоносних судин – один з основних факторів, який забезпечує згубний вплив куріння сигарет, вейпів та кальянів на нервову систему в цілому та на мозок – зокрема. Через цей ефект кров гірше надходить у головний мозок і внаслідок цього починається процес відмирання нервових клітин.