Сонцестояння відбувається через те, що вісь обертання Землі нахилена під кутом 23,5 градуса. Двічі на рік одна з півкуль Землі досягає найбільшого нахилу до Сонця. В результаті в цій півкулі спостерігається найдовший день у році – ця подія називається літнім сонцестоянням.
В ході сонцестояння Сонце досягає максимального відмінювання на північ чи південь щодо екватора Землі. Безпосереднє походження терміна «сонцестояння» пов'язано з тим, що в час цього явища висота полуденного Сонця над горизонтом кілька днів майже змінюється — Сонце ніби «коштує дома».
Під час рівнодення вісь Землі перпендикулярна площині екліптики, так що обидві півкулі однаково освітлені. У сонцестояння одна з півкуль Землі максимально нахилена до Сонця, тому воно отримує найбільшу кількість світла, а протилежна півкуля в цей час отримує найменше світла.
У ніч із 20 на 21 червня потрібно викупатися у водоймі. У цей час вода має цілющі властивості. Почніть ранок 21 червня з вітання сонечка. Дуже добрим привітанням буде йогівська гімнастика Сурья Намаскар (вітання сонцю).