Ультразвук дозволяє зняти поверхневий шар із заготівлі шляхом утворення виколів та тріщин, що виникають під дією навантаження.. Ультразвукова обробка з'явилася через неможливість впливати на матеріали непровідного та непрозорого типу звичним механічним методом.
Ультразвукова обробка включає групу технологічних процесів, що здійснюються різними методами (механічними, хімічними та ін.), що виконуються при обов'язковому впливі на заготівлю, інструмент або середовище, в якому відбувається обробка, механічних коливань ультразвукової частоти.
Ультразвукова обробка є різновидом механічним обробки. На відміну від електричних методів, які дозволяють обробляти тільки струмопровідні матеріали, ультразвукових верстатах можна обробляти скло, кераміку, порцеляну, кварц, рубіни, алмази, германій, кремній та інші тверді та крихкі матеріали.
Численні дослідження відкрили широкі можливості застосування ультразвуку при обробці вуглецевих сталей, легованих та жароміцних сплавів, титанових та алюмінієвих сплавів, крихких та твердих матеріалів та ін [1].