Супісок відрізняється порівняно низькою пористістю (0,5 – 0,7). Вміст вологи в ньому нижчий, тому пученію він піддається менше. Суглинком називають глинистий ґрунт, що містить глинистих частинок вище 10 і менше 30 відсотків.
І супісок, і суглинок являють собою суміші піску і глини, але в різних пропорціях і з різними додатковими включеннями. Комбінації компонентів, що складають ці ґрунти, якраз і зумовлюють несуче навантаження цієї ділянки і визначають доцільність зведення на ній будівель легкого або важкого типу.
Супісок . Утворює шнур, який можна згорнути в кільце, але воно виходить дуже нетривким і легко розпадається на частини при скочуванні з долоні або при спробі взяти його в руки. Легкий суглинок. Утворює суцільний шнур, який можна згорнути в кільце, але воно виходить із тріщинами і переломами.
Іноді суглинки збагачені органічною речовиною і водно-розчинними солями (в аридних областях). Походження суглинків зазвичай континентальне. Використовуються як сировина для виробництва цегли.