1. Еспарцет звичайний, віколистний, посівний – відмінна сіножата і пасовищна рослина, що дає 1-2 укоси на рік. Вирощують його в лісостепових районах, відноситься до рослин озимого типу розвитку. Посухостійкий, світлолюбний, маловимогливий до тепла, середньозимостійкий.Jul 11, 2020
Він більш посухостійкий, ніж люцерна, відрізняється довговічністю, добре тримається на пасовищі. В умовах невеликого господарства посіви еспарцету можна використовувати не тільки як кормову культуру і медонос, але ще і як рослину, що добре відновлює родючість грунту.
Про користь посадки еспарцету Ця бобова культура збагачує ґрунт азотистими речовинами, а також покращує її структуру. Тому цю кормову культуру висівають перед усіма ярими культурами. При сівбі на полях насіння еспарцету змішують з насінням вівсяниці, люцерни, а також конюшини.
У народній медицині еспарцет застосовується як засіб, що підвищує опірність організму до різних інфекційних захворювань, також його приймають люди, які страждають на цукровий діабет. Настої та відвари з еспарцету сприяють зниженню рівня холестерину у крові, підвищують показники гемоглобіну.