Розливи річок – затоплення щорічно річковими водами частини долини (заплави) і дельти рік, що відбувається у періоди повінь чи паводків, або після катастрофічного прориву дельтового рукава
Під час повені часто відбувається розлив води на заплаву. Повінь відбувається через танення снігу та зливи. Танення снігу на рівнині викликає весняну повінь, танення льодовиків та снігів у горах — літнє. Межень – стійкий період з найнижчим рівнем води річці.
Повінь – це щорічне явище для Росії, пов'язане з виходом води з русел рік або улоговин озер (водосховищ) на заплаву, весняна повінь у центрі європейської частини Росії пов'язана з талими (весняними) сніговими водами і настає зазвичай наприкінці березня — на початку квітня, триває воно, залежно від ряду природних …
Причина повені – швидке танення снігу, та ще й велика кількість дощової води. Річки розливаються на 10-30 км завширшки, і тривають такі розливи до 10-15 днів. Паводки – щорічні, але, як правило, короткочасні підйоми води в річках, спричинені дощами. Вони можуть повторюватися кілька разів на рік (можливі у будь-який сезон).