Рибонуклеїнова кислота (РНК) одна з трьох основних макромолекул (дві інші — ДНК та білки), які містяться у клітинах усіх живих організмів. РНК складається з довгого ланцюга, в якому кожна ланка називається нуклеотидом. Кожен нуклеотид складається з азотистої основи, цукру рибози та фосфатної групи.Mar 14, 2016
РНК — рибонуклеїнова кислотаодна з трьох молекул, що містяться в клітинному ядрі. Вона бере участь у кодуванні та вираженні генів. Складається вона з довгого ланцюга, ланки якого називаються нуклеотидами. Кожен нуклеотид складається з рибози, азотистої основи та фосфатної групи.
Рибосомні рибонуклеїнові кислоти (рРНК) – кілька молекул РНК, що становлять основу рибосоми. Основним призначенням рРНК є здійснення трансляції – зчитування інформації з мРНК за допомогою адапторних молекул тРНК і каталізування пептидних зв'язків між приєднаними до тРНК амінокислотами.
Основна її функція – кодування інформації з ДНК та передача її до місця синтезу. Рибосомна РНК (РРНК) – найширше представлена РНК клітини (приблизно 85% всіх РНК). Поєднуючись з мРНК, рибосомна РНК бере участь у формуванні активного центру рибосоми, де відбувається процес біосинтезу білка.