Холтерівський моніторинг – це добове дослідження роботи серця за принципом електрокардіограми. Може проводитися від 24 годин до 7 діб, залежно від вимог до точності діагностики. У період проведення холтерівського дослідження потрібно вести нормальний спосіб життя.
На відміну від ЕКГ, холтерівське моніторування дає змогу виявити порушення в роботі серця (епізоди ішемії міокарда, порушення ритму та провідності серця, зокрема небезпечні для життя) впродовж 24 або 48 годин в умовах звичайної активності пацієнта.
Холтер встановлюється тільки на чисте тіло таким чином, щоб електроди щільно прилягали до тіла. За наявності рясної рослинності на грудях, треба поголити місця встановлення електродів; Не можна мочити електроди, приймати душ або ванну, а також знімати електроди.
✋🏻Во Під час добового моніторингу категорично заборонені будь-які водні процедури (за винятком тих, під час яких вода не торкається обладнання). 📱При обстеженні мобільний телефон не повинен перебувати в кишені, 🛑 також заборонено підходити до електроприладів з випромінюванням.