Епісклерит ока – це запальне ураження зовнішнього шару склеральної оболонки. Для захворювання характерний хвилеподібний перебіг, коли періоди ремісії змінюються періодами рецидивування. У деяких випадках після первинного епізоду настає повне одужання.
У більшості випадків епісклерит лікування не потребує. За яскраво виражених симптомів застосовується використання штучної сльози. У складніших випадках використовують місцеві кортикостероїди. У разі тривалого застосування вони можуть збільшити ризик розвитку таких захворювань, як глаукома і катаракта.
Зазвичай епісклерит триває недовго і здебільшого самостійно минає без жодного лікування протягом 7-14 днів. Ця патологія найчастіше трапляється у літніх людей, і, як правило, 70% хворих – це жінки.
Епісклерит – це запальний процес епісклери, тобто поверхневих шарів склери (зовнішньої білої оболонки ока). Він зустрічається частіше, ніж запалення глибоких шарів (склерит), і вирізняється меншою інтенсивністю проявів і скарг, але може становити серйозну небезпеку для зору Пацієнта.