ЕФГДС (езофагофіброгастродуоденоскопія) – це спосіб діагностики, що дозволяє оглянути його внутрішню поверхню. Дослідження проводиться за допомогою оптичного пристосування – ендоскопа, що має вигляд трубки, та вводиться в стравохід, а потім – у шлунок через порожнину рота.
Практична різниця між ЕГДС і ФГС не існує. У медицині прижилися обидва терміни. У першому випадку наголошується на особливостях процедури. Абревіатура дає зрозуміти, що досліджуються стравохід, шлунок та 12-пала кишка.
Як проводиться дослідження Під контролем зору ендоскоп проводиться у стравохід і далі, просуваючи та повертаючи його, лікар оглядає внутрішню поверхню стравоходу, потім усіх відділів шлунка та 12-палої кишки. Збільшене зображення виводиться на монітор, тому лікар може бачити мінімальні зміни у тканинах.
Підготовка до езофагогастродуоденоскопії ЕФГДС проводиться натще, тому важливо припинити прийом їжі та напоїв не менше ніж за 7 годин до дослідження. Не слід також жувати жувальну гумку та палити. Якщо дослідження проводиться після 14 години, можливий легкий сніданок до 7 годин (чай, шматочок булки).