Ракушняк або черепашник – камінь, що використовується як будівельний матеріал. Він утворився природним способом із залишків панцирів молюсків. Тут основним компонентом є вапняк. У процесі кришення та пресування раковин природним чином з них виходить тверда маса.
Продукція з черепашнику традиційно використовується у будівельно-оздоблювальних роботах. Вже давно вона зарекомендувала себе як якісний, екологічний та довговічний матеріал. Широко використовують його як природний камінь для ландшафтного дизайну, оформлення садів та альпійських гірок.
Що тепліше? По теплопровідності обидва матеріали значно перевищують цегла. Стіна з черепашника або газобетону товщиною в 20 см ефективніша за стіну з цегли товщиною в 50 см. У питаннях морозостійкості черепашник програє, оскільки потребує додаткового захисту від промерзання.
Цей матеріал призначений для кладки зовнішніх стін та внутрішніх перегородок житлових будинків, будівництва господарських будівель, гаражів, підвалів та огорож. Високі декоративні якості ракушняка дозволяють використовувати його у ландшафтному дизайні для зведення підпірних стінок, гротів та фонтанів.