"Алкогольна полінейропатія – наслідок прямого токсичного впливу етанолу та його метаболітів на периферичні нерви з переважним ураженням тонких слабо мієлінізованих і немієлінізованих волокон, що проводять больову, температурну чутливість і забезпечують вегетативно-трофічні функції.
Алкогольна полінейропатія – множинне ураження периферичних нервів при алкоголізмі. Зазвичай виникає на пізніх стадіях алкогольної хвороби. Супроводжується слабкістю м'язів, порушеннями чутливості та атаксією. Можлива підвищена пітливість.
Можна, можливо чи повністю вилікуватися від алкогольної полінейропатії? Так, повне лікування цілком можливо. Для цього необхідно суворо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, повністю припинити прийом спиртних напоїв та по можливості підвищити фізичну активність.
Алкогольна полінейропатія частіше розвивається підгострий. З'являються парестезії у дистальних відділах кінцівок, болючість у литкових м'язах. Болі посилюються при здавленні м'язів та натисканні на нервові стовбури (один із ранніх характерних симптомів).