Що робити після одержання судового наказу? Отримавши копію наказу та зафіксувавши дату такого отримання – готуємо заперечення та здаємо їх до суду. Боржнику дається 10 робочих днів з моменту одержання наказу на подання заперечень до суду щодо його виконання.
Якщо скасування наказу станеться після його передачі до ФССП, то суд спрямовує ухвалу до служби приставів. Боржник може проконтролювати процес закриття виконавчого провадження у цій справі (ст. 47 ФЗ №229-ФЗ). Достатньо звернутися до судових приставів та написати заяву.
Після набуття чинності судового наказу у законну силу, він стає виконавчим документом – тобто може бути подано до виконання судовому приставу. Отримання виконавчого листа не потрібне. Система, безумовно, розумна, проте часто буває, що заява про видачу судового наказу подається безпідставно!
Судовий наказ може бути направлений у службу судових приставів безпосередньо судом, якщо від стягувача надійде клопотання про це (ч. 1 ст. 130 ЦПК України); збудження виконавчого провадження.