Розведіть у воді миючий засіб (звичайнісінький) і зануріть туди вашу прикрасу. Через невеликий проміжок часу дістаньте його та промийте чистою водою. Для очищення також підійдуть мило та порошок. Можна вдатися до ще одного методу – до суміші води та миючого засобу додати нашатирний спирт.
Щоб очистити виріб від чорноти, достатньо опустити його на 2-3 хвилини розчин, приготований з 2 ст. л. зубного порошку або крейди та 0,5 склянки води. Через 2-3 хвилини слід вийняти і протерти його щіткою з м'яким ворсом.
Причини окислення біжутерії Механізм окислення передбачає використання молекул кисню в поверхневу структуру металу. Кожен метал реагує на це по-своєму: темніє, покривається іржею або патиною. Чисте золото, срібло та метали платинової групи не окислюються.
Срібло активно входить у реакцію із сірководнем, у результаті і відбувається потемніння. Запускають цю реакцію вологе середовище та нагрівання. Посилює потемніння і те, що у складі срібних ювелірних сплавів міститься мідь, яка при контакті із сіркою окислюється і темніє швидше за чисте срібло.