Тому тварина слід показати ветеринарному лікарюособливо якщо тахіпное прогресує. Власника мають насторожити будь-які супутні симптоми: Кашель. Утруднене дихання.
Можливі причини гідротораксу: застійна серцева недостатність, різні патології лімфатичної системи, новоутворення грудної порожнини, механічні травми грудної клітки, вірусні захворювання (наприклад, коронавірусна інфекція) котів), метаболічні порушення (наприклад, гіпоальбумінемія – зниження альбуміну в альбуміні.
Частоту дихання кішки зручно визначати по рухах грудної клітки, черевної стінки чи крил носа. У нормі вона становить від 20 до 30 дихальних рухів за хвилину. Кошенята та молоді тварини, у яких обмін речовин активніший, ніж у дорослих, дихають частіше, ніж дорослі кішки, а самки дихають частіше, ніж самці.
В нормі здорова кішка робить від 12-ти до 24-х дихальних рухів за хвилину. Якщо вихованець дихає частіше (більше 27-ми ДД на хвилину) або якщо день у день спостерігається стійке наростання ЧДД у кішкислід негайно звернутися до клініки. Не варто забувати і про профілактику.