Якщо ви потрапили в посудину, то з ранки витікатиме кров. Притисніть її ваткою зі спиртом та потримайте хвилин п'ять. Найчастіше кров витікає під шкіру, утворюється великий синець. Відразу прикладіть лід, а на другий день – грілку, щоб синець швидше розсмоктався.
голку направляємо паралельно вене; проколюємо шкіру, занурюючи голку приблизно на 1/3 (кулак стиснутий); трохи змінюємо напрямок голки і відтягуємо поршень шприца, набираючи невелику кількість крові (це означає, що голка потрапила в вену);
У разі набряку та почервоніння місця уколу можна зробити холодний компрес із 20%-м розчином спирту, настоєм ромашки або просто холодною водою. Якщо дитина у неспокійному чи плаксивому настрої, причиною може бути болючість місця уколу, яку можна зняти парацетамолом.
Якщо виробляти укол в будь-яку іншу область сідниці, це може призвести до пошкодження сідничного нерва і до розвитку невриту. Тому укол має виконувати професійний медперсонал. Важливо пам'ятати, що голка має бути постійно під захисним ковпачком безпосередньо до моменту уколу.