Після подання виконавчого листа на стягнення заборгованості пристав виносить постанову про початок провадження. Після цього починаються процедури, спрямовані на примусове отримання коштів, якщо вони не виплачуватимуться добровільно. Боржник має право будь-якої миті вносити суми або приставу, або в банк.
Якщо ви боржник і вважаєте, що ваші права та інтереси порушені постановою про збудження виконавчого провадженняВи можете оскаржити його в порядку підпорядкованості. Також ви можете звернутись до суду. У законі це називається не оскарженням, а оскарженням ухвали.
Виконавчий лист слід подати до служби судових приставів, оформивши при цьому заяву про стягнення за цим виконавчому документа. Процес стягнення за виконавчому листу врегульований федеральними законами про виконавчому провадження та про судові пристави.
Закінчення виконавчого провадження означає, що з боржника буде знято всі зобов'язання (якщо борг виплачено стягувачеві). Крім того, при закінчення виробництва Служба судових приставів більше не має права займатися розшуком боржника, його майна та належних йому грошей.