Резистор (опір) – один із найпоширеніших компонентів в електроніці. Його призначення – просте: чинити опір течії струму, перетворюючи його частину на тепло. Основною характеристикою резистора є опір. Одиниця вимірювання опору – Ом (Ohm, Ω). Dec 6, 2019
Резистор – пасивний елемент електричного кола. Також його називають "опір", завдяки здатності обмежувати струм, створюючи для нього перешкоду. Резистори використовуються практично у всіх електричних схемах. Найчастіше їх використовують для поділу або зменшення напруги, керування силою струму.
Робота резистора заснована на дії закону Ома: I = U/R , де I – сила струму, U – напруга, R – опір дільниці ланцюга. З формули видно як залежать від величини опору параметри струму та напруги. Підбираючи резистори відповідного номіналу, можна змінювати на ділянках ланцюгів величини струму та напруги.
resistor від лат. resisto – опір) – пасивний елемент електричних ланцюгів, що володіє певним або змінним значенням електричного опору, призначений для лінійного перетворення сили струму в напругу і напруги в силу струму, обмеження струму, поглинання електричної енергії та ін.