ОБСЄ зміцнює співпрацю у питаннях захисту навколишнього середовища з метою запобігання конфліктам, зміцнення довіри та розвитку добросусідських відносин. ОБСЄ сприяє державам-учасницям у боротьбі з корупцією та побудові демократичних підзвітних державних інститутів.
Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати за ситуацією на Україні і звітувати про неї, і навіть сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. 31 березня 2022 року після вторгнення Росії на Україну через позицію Росії був знайдено консенсусу за продовження терміну дії мандата місії.
Відправною точкою в історії ОБСЄ є період розрядки міжнародної напруженості початку 1970-х років, коли було засновано Нараду з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ), покликану служити багатостороннім форумом для діалогу та переговорів між Сходом та Заходом.
У сферу діяльності Офісу програм Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що діє в Астані, входять питання безпеки, включаючи контроль над озброєннями, управління кордонами, боротьбу з тероризмом та торгівлею людьми, зброєю та наркотиками, а також економіко-екологічні питання, права …