Зростання ВВП означає, що у країні було вироблено більше товарів та послуг, а це збільшило надходження податків до бюджету країни. Зменшення ВВП може бути ознакою економічного спаду: люди менше купують, компанії менше виробляють, доходи бізнесу та держави знижуються.
ВВП (Внутрішній валовий продукт) – це вартість всіх вироблених товарів і послуг виключно для споживання. Показник валового продукту відбиває «вартість» економіки, а при порівнянні за різні періоди — характер її динаміки.
ВВП, валовий внутрішній продукт, є найважливішим показником стану економіки країни. Якщо стабільно зростає ВВП, значить, економіка держави розвивається: з'являються нові виробництва, підприємства, але в тих, які вже працюють, збільшується кількість товарів, що випускаються.
Номінальний ВВП зростає при інфляції у зв'язку зі зростанням ціни продукції і на послуги. І, навпаки, падає при дефляції через падіння цін. Так, рівень інфляції в 5%, при постійному рівні виробництва продуктів, веде до зростання ВВП також на 5%.