Температура 38-38,5 ° С – легкий жар; 38,6 – 39,5 ° С – помірний; вище 39,5 ° С – високий. Температура вище 40,5-41 ° С є кордоном, за яким вона вже становить небезпеку для життя. Втім, реакція організму на температуру індивідуальна.
Перевищенням норми вважається діапазон від 37,1 ° С до 38°C. Якщо субфебрильна температура зберігається тривалий час, необхідно вживати заходів. Показник від 38,1°C – це вже висока температура, що потребує термінової допомоги організму
Лікарі рекомендують починати збивати жар після того, як термометр покаже 38–385°С. При високою температурі протипоказано робити гірчичники та компреси на спиртовій основі, ставити банки, грітися у обігрівача, приймати гарячий душ або ванну та вживати алкоголь. Крім того, не рекомендується їсти солодощі.
Найчастішою причиною температури тіла 38,2 °С є гострі вірусні інфекції дихальних шляхів (ГРВІ, грип, аденовірус, риновірус та інші), а також хвороби лор-органів та респіраторного тракту, спричинені патогенними бактеріями (ангіна, отит, синусит, бронхіт, пневмонія тощо).