Буряти (самоназва – буряад, буряад зон, буряадууд) – національність в Російській Федерації і етнічна група монголів, що говорить бурятською мовою, історично сформована в районі озера Байкал і об'єднана загальною культурою та історією. бурять-монголи (1917-1956 рр.) Братські люди, брати (XVII-XVIII ст.)
Буряти (самоназ.: бурять, Буряад) – корінний народ Східного Сибіру Російської Федерації (461,4 тис. чол., 2010), основне населення Республіки Бурятія (286,8). Територіями переважного проживання є Іркутська обл. (77,7 тис.
Більшість дослідників етногенезу хорі-бурять вважають, що вони походять від середньовічних хорі-туматів. Після створення Монгольської імперії згадка про хорі-туматів припиняється аж до появи росіян у Прибайкаллі у XVII столітті. На початку XVIII століття вперше згадується одинадцять пологів хоринців: бур.
Буряти – монголомовний народ, частина монгольського етносу, а якути і тувинці – тюрки Головна властивість, яка відрізняє бурять від якутів і, наприклад, тувінців, те що якути і тувинці – це тюркські, тюркомовні народи, а буряти – монголомовний народ.