Розплетення коси означало прощання з дівоцтвом; заплетення двох кіс і одягання жіночого головного убору – перехід нареченої до групи жінок. В Архангельській області казали: «За стіл коли наречену приведуть, дві коси їй заплетуть: була одна – стало дві, була дівчина – стала жінка».
КОСА, коси – вид жіночої зачіски, що наділяється шлюбною символікою; одну косу носили дівчата (зокрема і старі діви), дві коси заміжні жінки. Перше заплетення коси дівчинці означало її перехід у нову вікову категорію.
Селянське весілля. На дівич-вечорі подружки нареченої розплетали їй волосся і робили дві коси. Чому саме дві? Це були символи: одна коса уособлювала життєві сили, а друга символізувала плодючість жінки.
на Русі з давніх-давен символом дівочої краси вважалася коса. Коса була головним способом прибирати волосся – і для дівчаток, і для жінок, і для старих. Ходити з неприбраною головою, з розпущеним волоссям вважалося соромним. Це допускалося лише в особливі дні, коли табу не діяло, наприклад, на Івана Купалу.