3. Під час потуг не можна сідати, адже голова дитини вже на виході зі статевих шляхів. 4. Не треба соромитися, якщо мимоволі відійшов кал або сеча, це відбувається майже у всіх жінок, і лікарі та акушерка не бачать тут нічого непристойного.
Пружитися треба плавно, а між потугами – відпочивати та налаштовувати себе на роботу. Потуги – Це головний момент пологів від них залежить результат пологів та стан дитини. Тому навіть якщо сил уже немає, треба зібрати волю в кулак і почати тужитися. Між сутичками дуже важливо передихати глибокими спокійними вдихами.
Медична статистика свідчить про те, що у першородних жінок період потуга триває близько двох годин, а у повторнонароджених жінок цей період триває не більше однієї години. Потужний період починається лише тоді, коли відбудеться повне розкриття шийки матки.
Коли наступають перші сутички, жінка може робити все що завгодно: сидіти, лежати, ходити і займатися будь-якими справами. Помічено, що на даному етапі краще дослухатися своїх бажань, тоді дискомфорт буде менш відчутним. Але найкраще не просто лежати, а здійснювати будь-які дії та рухи.