Порошок квіток ромашки у народній медицині вживають при мігрені; сік ромашки застосовують внутрішньо при лікуванні гастритів, виразковій хворобі шлунка, при спазмах та болях у шлунку та кишечнику, метеоризмі, проносах, хворобах печінки, жовчного та сечового міхура, ниркових кольках.
Ромашку застосовували при ранах, виразках, екземі, подагрі, подразненні шкіри, забитих місцях, опіках, невралгії, ішіасі, ревматичних болях, геморої, маститі, а також у дітей – при коліках та прорізуванні зубів. Зовнішньо ромашка використовувалася при попрілості, тріщинах, вітряній віспі, вушних та очних інфекціях.
Не можна пити ромашковий чай при проносах. Приймають його обережно при зниженому артеріальному тиску. Вагітним жінкам слід відмовитися від чаю з ромашки повністю або приймати його в слабшій концентрації, не більше однієї склянки на день.
РомашкаЯк заспокійливий засіб Народні знахарі та офіційна медицина давно використовують цю рослину як м'який седативний засіб. При регулярному вживанні ромашкового чаю ніч, Сон ставати спокійніше і міцніше. При пробудженні немає почуття сонливості.