Золою удобрюють цибуля та часник, щоб захистити врожай від кореневої гнилі. Роблять це двічі-тричі за сезон. Якщо вирощувати цибулю лише на перо, достатньо підгодувати її зольним настоєм один раз. Також під посадки цибулі та часнику можна заздалегідь підготувати грунт з осені, посипавши її сухою золою під час перекопування.May 18, 2022
При цьому в такому цінному добриві немає хлору, тому золу рекомендується застосовувати для підживлення рослин, які реагують на цей елемент негативно: суниці, малини, смородини, картоплі Також на внесення деревної золи добре відгукуються всі гарбузові, капуста, буряк, помідори та огірки.
До таких відносяться кавуни, редис, щавель, гортензія, троянда, циннію, лохина, азалія. Також не люблять золу різні хвойні рослини – ялівець, ялини, туї, модрини, ялиці. Не варто використовувати підживлення із золи і для розсади, що не зміцніла, так як вона містить велику кількість мінеральних солей.
Багато овочі воліють лужний ґрунт, тому застосування золи для них корисне. Наприклад, до таких відносять томати, цибулю, огірки, перець, капусту та виноград.