МРТ горла та гортані відображає наслідки травм шиї, наприклад, гематому при переломі щитовидного хряща. Але Для детального виявлення пошкоджень, як і для пошуку стороннього тіла, краще робити КТ, що спеціалізується на вивченні щільних структур.
МРТ горла та гортані – метод дослідження, при якому вдається отримати чіткі та якісні знімки досліджуваної області, що мають високу роздільну здатність. Інформативність результатів діагностики забезпечує можливість встановлення точного діагнозу та запобігання розвитку різних захворювань.
Що краще вибрати – МРТ або КТ горла? Лікарі віддадуть перевагу комп'ютерної томографії, якщо потрібно візуалізувати стравохід та судини. Однак слід врахувати, що КТ – це променева діагностика, а це означає, що організм людини піддається впливу певної дози опромінення (в середньому 5-7 мЗв).
КТ горла та гортані показує наявність запальних процесів у сфері глотки, гортані, кісти та пухлини, а також дозволяє оцінити стан щитовидної залози. Крім цього, даний метод діагностичного дослідження дозволяє оцінити стан лімфатичних вузлів, розташованих у ділянці шиї.