По перше, неодимовий магніт перевершує феритовий за силою. Для порівняння, за дотримання однакових лінійних розмірів, магніт з неодиму перевищує феритового конкурента приблизно в 10 разів! Те саме стосується магнітних характеристик: коерцитивної сили, залишкової магнітної індукції та магнітної енергії.
Феритові магніти використовуються для створення пристроїв для роботи з високими струмами. Серед ключових характеристик цих виробів відзначають хорошу термостійкість та високу магнітопроникність. Неодимовий магніт – це рідкоземельний супермагніт на основі сплаву неодиму, заліза та бору.
Отже, найсильніший магніт – це рідкоземельний супермагніт, головними складовими якого є неодим, залізо та бор. Сила його поля можна порівняти з потужністю електромагнітів з феритовим сердечником.
Неодимові магніти NdFeB найбільш сильні на сьогоднішній день постійні магніти. Виготовляються вони зі сплаву, що містить рідкісноземельний матеріал неодим Nd, а також залізо та бір. Неодимові магніти мають дуже високі показники залишкової магнітної індукції та стійкості до розмагнічування.