Пасивне куріння шкідливіше активного. Це пов'язано з тим, що на відміну від пасивного, курець отримає пропущені через фільтр порції диму. Пасивне куріння, як і звичайне стає причиною ракових захворювань верхніх дихальних шляхів.
Небезпека пасивного куріння обумовлена тим, що 80% всіх шкідливих речовин поширюється у повітрі і лише 20% потрапляє у легені курця. Саме в пасивному димі міститься найбільше хімічних канцерогенів – окис і двоокис вуглецю, аміак, ацетон, ціанистий водень, фенол.
Люди, що вдихають дим, страждають навіть більше, ніж сам курець, простіше кажучи – пасивне куріння шкідливіший за активний. Пов'язано це насамперед із тим, що під час куріння дим потрапляє до організму частково фільтрованим, причому відбувається це порційно.
У астматиків пасивного куріння призводить до серйозних проблем, тому що сигаретний дим може викликати напади астми. У дорослих, які страждають від забруднення навколишнього середовища тютюновим димом вдома і на роботі, ризик захворювання на астму на 40-60% вищий, ніж у тих, хто не схильний пасивного куріння.